PODRÓŻE TO INNY RODZAJ LEKTURY
Strona główna
O Markopolskim
Standard Markopolskiego
Kto za tym stoi?
System zniżek
Kontakt
Linki

Konkurs Wydawnictwa Czarne

SZCZEGÓLNIE POLECAMY

Bośnia - na granicy kultur i cywilizacji

Bośnia – kraj położony dokładnie na granicy kultur i cywilizacji. Chrześcijańska i muzułmańska zarazem. Tędy przebiegała granica pomiędzy cesarstwem wschodnim i zachodnim, a następnie pomiędzy Zachodem i Wschodem, chrześcijaństwem i islamem, ale także między katolicyzmem i prawosławiem. Zabytki kultury muzułmańskiej, meczety, medresy, karawanseraje stoją obok cerkwi, kościołów i żydowskich synagog.

Litwa - mityczna, literacka, współczesna

Wyprawa w poszukiwaniu krainy lat dziecięcych Miłosza, uwiecznionej w nostalgicznej "Dolinie Issy". Tak się składa, że ta kraina pokrywa się z inną, niemal mityczną, ale przecież istniejącą naprawdę Laudą. Lauda - gdzie to było?

drukuj

Wiedeń - cesarska stolica. Specjalnie dla Seniorów

Wiedeń potrafi zachwycić każdego, kto spędzi w nim choć jeden dzień. Miasto pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych od gotyku po secesję, zostało w 2001 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Pełne atrakcji o każdej porze roku, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie.

Od romańskiego kościoła św. Ruprechta przez gotycką katedrę św. Szczepana, barokowy kościół św. Karola,kolumnę Morową, klasycystyczny parlament aż do budynków współczesnych, Wiedeń zaskakuje na każdym kroku.

Miłośników sztuki czeka w Wiedniu prawdziwe szaleństwo. Miasto obfituje w muzea i galerie, w których zebrane są dzieła mistrzów pędzla i dłuta. Od Rubensa i Rembrandta po Klimta, Shiele i Kokoshkę.Te nazwiska mówią same za siebie..

Melomanów do wizyty w Wiedniu, nie trzeba długo przekonywać. Klasyka w złotej sali Musikverein czy secesyjnym Konzerthaus. Opera w Wiedeńskiej Operze Narodowej, jednej z najlepszych na świecie, w Theater an der Wien - najmłodszej scenie operowej w mieście, czy Wiedeńskiej Operze Ludowej. Każdy, miłośnik muzyki znajdzie tu coś, co sprosta jego  muzycznym upodobaniom.

Na osoby, lubiące poleniuchować czeka Prater. Miejsce wypoczynku, jeden z największych Parków i terenów zielonych w Europie wraz ze swoim symbolem - ogromnym diabelskim kołem, przyciąga tłumy turystów i podnosi poziom adrenaliny u każdego, kto zdobędzie się na odwagę, aby oddać się licznym rozrywkom ogromnego lunaparku.

Wiedeń...

Program:

1. dzień
Poranny wyjazd z Krakowa/Katowic. Po drodze przewidziane są postoje.
Jedziemy do Czech w pobliże granicy czesko–austriackiej. Nasz pierwszy przystanek to zamek i ogrody w Lednicach niegdyś własność potężnego rodu Lichtensteinów. Zespół pałacowo-parkowy w Lednicach stanowi największy ukształtowany ręką ludzką krajobraz na naszym kontynencie. To obszar drzew, stawów, łąk i wyrafinowanych widoków, z wieloma stylowymi zameczkami, kolumnadami, rzeźbami, kaplicami oraz sztucznymi ruinami. Cały kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Po zwiedzaniu ogromnego pałacu w Valticach zostawimy sobie czas na indywidualny spacer pośród idealnych krajobrazów „ogrodu Europy”. Z Lednic niedaleko już do Mikulova - jednego z najpiękniejszych morawskich miasteczek i centrum czeskiego winiarstwa. Kolacja w typowej czeskiej gospodzie i degustacja morawskiego wina w jednej z Mikulowskich piwnic to nasza propozycja na wieczór.
Nocleg w hotelu w Mikulowie.

2. dzień
Po śniadaniu  wyjeżdżamy do Wiednia. Z Mikulowa to około godzina jazdy. Przed nami cesarska stolica z jej najbardziej znanymi zabytkami: Katedrą św. Stefana, Operą, cesarską siedzibą – Hofburgiem, Ratuszem i Parlamentem. Czas wolny, a następnie do wyboru wizyta w Muzeum Historii Sztuki ze wspaniałą kolekcją europejskich dzieł sztuki lub przejazd na Prater – do znanego wiedeńskiego wesołego miasteczka. Można spróbować tej czynnej atrakcji, ale w głowie zakręcić się może już od samego patrzenia.
Na kolację i nocleg wracamy do Mikulowa.

3.dzień
Po  śniadaniu ponowny przejazd do Wiednia. Naszym głównym celem jest cesarska, letnia  rezydencja Schönbrunn. Po drodze zatrzymamy się przed jednym z szalonych domów projektu Hundertwassera: zwariowana architektura, pełna kolorów, unikająca kątów prostych i prostych linii. Przywodzi na myśl rysunki dziecka, ale te domy istnieją naprawdę i mieszkają w nich ludzie. Pełen przepychu pałac Schönbrunn stanowi zwieńczenie naszego pobytu w Wiedniu. Zwiedzamy komnaty pałacu i zostawiamy sobie czas na krótki spacer po ogrodach.
Po południu udajemy się w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych











Świadczenia:

- 2 noclegi w pensjonacie ***
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- przejazd komfortowym autokarem lub minibusem
- opieka pilota - przewodnika
- uezpieczenie KL i NW
- zestaw audio-guide

Wszystkie świadczenia w standardzie Markopolski.

Cena:
595,-PLN za osobę w pokoju dwuosobowym

Dopłata do pokoju jednoosobowego:
165,-PLN

Cena nie zawiera:
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: ok. 20,-EUR, płatne osobno po rozpoczęciu podróży.

Ważne:
Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się min. 15-u osób  na 31 dni przed rozpoczęciem imprezy.Przy zgłoszeniu się mniejszej ilości osób wycieczka zostanie anulowana. Podana cena dotyczy grupy 25 osób, w przypadku mniejszej ilości uczestników, cena moze ulec zmianie.

Biuro  Marco der Pole zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie.

Proza współczesna:

Elfriede Jelinek- kontrowersyjna, wciąż popularna,

- Amatorki (Die Liebhaberinnen); Reinbek 1975; wydanie polskie: W.A.B., 2005
-
Wykluczeni (Die Ausgesperrten); Reinbek 1980; wydanie polskie: W.A.B., 2005
- Pianistka (Die Klavierspielerin); Reinbek 1983; wydanie polskie:Sic! 1997
-
Pożądanie (Lust); Reinbek 1989; wydanie polskie: W.A.B., 2007
- Dzieci umarłych (Die Kinder der Toten); Reinbek 1995; wydanie polskie: W.A.B., 2009
-
Żądza (Gier); Reinbek 2000; wydanie polskie: W.A.B., 20

Martin Pollack - pisarz, eseista, tłumacz, autor wielu ciekawych książek o tematyce Galicyjskiej, mieszka w Wiedniu

- Śmierć w bunkrze. Opowieść o moim ojcu (Der Tote im Bunker. Bericht über meinen Vater 2004, wyd. polskie 2006)

Historia:

- Sławikowska Lilly , W czasach C.K. Monarchii i później, W-wa 2011

Wspomnienia Lilly (Heleny) Sławikowskiej, córki pułkownika armii austriacko-węgierskiej, po 1918 r. armii polskiej, przetłumaczone z języka niemieckiego i opracowane przez jej bratanicę Elżbietę Sławikowską, uzupełnione wspomnieniami Anny Bzowskiej z Żerosławic oraz fragmentami wspomnień i dzienników innych autorów.

at_wieden_schoenbrunn

at_wien_schoenbrunn

at_wieden_

at_wieden

at_otto_wagner_wieden

at_wieden_kosciol_karola_boromeusza

at_wieden_pchli targ

Kraj:
Austria
Temat:
Kraj i ludzie
 
Termin 2:
28.09.2012 - 30.09.2012
Cena:


Zarezerwuj miejsce